Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Pawn Sacrifice (2015)
Публикувано на: 01 Ное 2016 10:23


Не съм го намирал.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Pawn Sacrifice (2015)
Публикувано на: 02 Ное 2016 22:14


Филма го намерих от темата ти, за което благодаря.
Току що го изгледах и стана един от най-любимите ми филми.


Щом се кефиш на подобни истории виж и Числото Пи. На английски мисля че беше само Pi


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Pawn Sacrifice (2015)
Публикувано на: 26 Ное 2016 21:21


Гледах го вчера и ми хареса. И Тоби, и Шрайбър ме изненадаха приятно с играта си. За съжаление не разбрах какво става по време на партиите, защото както неведнъж съм писал тук, шахът ми е сложен. Добре, че отчето обясняваше кое е изненадващ ход и кое не :lol: . Особено се впечатлих от това колко чуждоезична реч (да се чете различна от английска) има в този филм.
Това, което не ме изненада е, че филмът е бокс офис провал.Лента, който е насочена към привържениците на шаха, няма как да бъде популярна сред масите. Просто не виждам как ще стане. Две неща ме слисаха:
1. Защо роднините на Фишер не са били арестувани, след като са били болшевишки революционери, както самите те казват? В Америка по време на Студената война би трябвало да са много докачливи на тема шпиони/метежници, нали? През целия филм следят Фишер и съветския отбор, но в дома на потенциални врагове на държавата, ясни като бял ден на секретните служби, не могат да сложат едно подслушвателно устройство? Сериозно?
2. Как така евреин като Фишер плюе на собствения си произход, стигайки дотам, че хвали Хитлер? Вярно, че май прогресивно му е хлопала дъската, но какви са тези крайности? Единственият подобен случай, за който мога да се сетя е самият Хитлер, на когото баба му беше (поне отчасти) еврейка. Тия хора сериозно ли си вярват като говорят против собствения си корен? Или само мен ме тревожи това и не бих плюл своите така при никакви обстоятелства (стига да си запазя разсъдъка де, знае ли човек)?


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com