Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: American Ultra
Публикувано на: 15 Авг 2015 12:59


Джеси Айзенбърг (а.к.а. Зукърбърг от "Социалната Мрежа", в тая роля съм го запомнил) играе обучен агент, който е "приспан" и живее нормален живот с гаджето си (Кристен Стюърт), докато не бива "активиран" и започва да предизвиква хаос и да избива хора. Смешното в случая е, че героят на Джеси си пада по тревата и гъбките, а и на външен вид е като хипи. Въпреки мигновената асоциация с филмите за Борн, това ми изглежда като свежа идея, която би могла да е основа на един чудесен филм. Дали?
Излиза в края на месеца.
https://www.youtube.com/watch?v=bLGFwkRx2HA


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: American Ultra
Публикувано на: 15 Авг 2015 20:19


С тая музика и с тая актриса е гарантирано, че филма ще е тъп.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: American Ultra
Публикувано на: 15 Авг 2015 23:16


Гарантирано е, че филма ще е адски жалък и прост още щом видиш името му и постера към него. Ако изгледаш и трейлъра половината ти мозък се сговнясва. Правете му сметка изгледате ли го два пъти на какъв хал ще сте :lol:

Айзенбърг е страшно нелицеприятен и бездарен гей. Само като го видя и ми иде да повърна. И по принцип за филмовите въпроси съм напълно съгласен с Гипката, но за Стюърт не съм. Някак прекалено ми идва хейта, който се излива по това момиче. Та какво чак толкова е направило? Освен, че е играло в Здрач. Ама на който и от нас да бяха предложили тлъст хонорар и шанс да станем известни, щяхме да приемем и да играем и ние в тази боза. Хванала си е шанса и е успяла. Ако беше отказала, какво? Щеше да играе в Анаконда срещу Пираня и двеста и осмия римейк на Погрешен завой, дето ще и режат циците и дотам. Като никой нямаше да я знае и никога нямаше да стигне до повече от поддържаща роля в някоя тъпа романтична комедия като 50 нюанса сиво, да речем :D

Това, че не може да играе, са пълни глупости за мен. Има доста добри филми зад себе си и страхотен нюх в кои проекти да се снима. Факт е, че след малоумието Здрач, не се е бутала в комерсиален филм, освен може би Снежанка и ловецът, ама колко пък да е комерсиален и той. Пък и партнираше с актриса, от която има какво да научи. Иначе се снима в претенциозни драми и играе повече от прилично. Не знам дали я мислите за привлекателна, но има чар определено и аз я харесвам. Единственото хубаво излязло от тийн драмичките. Далеч изпъква над онази от Дивергенти, Лили Колинс, Кая Скаделарио, Ариана Гранде, Дакота Фанинг и прочие млади кифли играещи във високобюджетни тийн шитни или просто некадърни по принцип. Надминава с лекота и Ема Уотсън, която си остана с умрялата роля в Хари Потър и освен в комедии на Сет Роугън(да играе себе си) и религиозни шитни, плюс тук-там някой най-долнопробен хорър не може да се вреди като актриса и е свършила с киното, ще не ще. Ако поне имаше цици, щяха да я вземат във филмите на дс или марвел, ама без - никъв шанс за нея :)

Заради Кристен бих гледал филма, ако:
Филмът не беше американски и нямаше напушен в заглавието.
Не участваше човека-путка Айзенбърг.
Филмът не изглеждаше наистина ултра долнопробно, дори за четвърта класа пародия.
Не се отбиваха и насочваха с тигани куршуми и то с голяма точност.

Не си давайте парите за това братлета, излизат по добри комедии, или да кажем... по малко прости в следващите месеци.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: American Ultra
Публикувано на: 16 Авг 2015 00:03


Вълче, с този коментар си заби страшен автогол.
Да започнем с това, че съм на противоположно на твоето мнение.
Стюърт наистина има чар, но тези клепнали уши ме разсейват от каквато и да е женственост. Но както и да е. Това не е важно, стига да може да играе. Тя има един филм според мен, това е "Паник стая", когато е на практика дете. Не съм гледал здрачове-мрачове, съответно няма да коментирам качеството на филмите или изпълнението й в тях. Но наистина, след тях я няма почти никъде, поне не в комерсиалното кино.
Айзенбърг, от друга страна, играе във все по-големи филми. За пример мога да дам "Зомбиленд" където партнираше на величия като Уди Харелсън и Бил Мъри. "Социалната мрежа" май беше по-скоро противоречив филм откъм качество, но си беше набелязан за главна роля там, което не е малко за актьор в младежките му години. Кога ще се отдаде шанс на Дънст да играе с гореспоменатите или подобни на тях големи имена в киното? Със сигурност не в скоро време.
Ако правилно съм разбрал от коментара ти, под успешни за една кариера филми разбираш тия по комикси. Ами, Айзенбърг ще играе Лекс Лутър в продължението на Супермен догодина. Дали успешно или не, не знам. Аз и не гледам такива ленти, защото почнаха да вадят филм за всякакви герои, което от една страна ме изкарва прост, щото знам пет героя на кръст, а от друга просто филмите са едни и същи. Нещо трябва да се спасява, героят бива озорен, но после успява и така. Лично мнение.
Надявам се, все пак, че оценяваш Айзенбърг преобладаващо по актьорските му качества, не по външния вид. Защото външният вид е само повърхността на нещата.
Не ме разбирай погрешно, не съм фен на Джесито, просто ми се стори, че изсипваш много омраза по него. А и е възможно да се объркваш с неговия брат-близнак от друга майка (и държава) Майлъл Сера, който първо мяза на гей и второ откъм филми не мога да кажа нищо добро за него. :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: American Ultra
Публикувано на: 17 Авг 2015 15:46


Комарче, комарче, комарче... отново си неадекватен във филмовия раздел. Трябва да ти се ограничи достъпа до него явно. Нищо лично момче, просто гледаш само комерсиални комедийни бози и то от най-долнопробните: Тед, Дани Колинс, Интервюто, сега и за този филм тема правиш :? Някак не мога да взема под внимание мнението ти, но ще опитам да обясня:

Оставям настрана красотата на дадената актриса, която обсъждаме, защото това е променлива величина, а и всеки човек има различен вкус, слава богу. Изчезнала е след Здрач? Дъаа, може да се каже, че една от най-оборотните актриси в Холивуд с участие в близо десет проекта само през последните две години и обявена за още толкова в следващите две е изчезнала от полезрението ни и е залязла. Да се твърди обратното е кощунство, щом фактите, които си изложил, цитирам: "Не се снима в комерсиални филми" са на лице 8)

Време е за съвет от моя страна, пък ако искаш го последвай: Изгледай тези филми, макар че няма да се учудя ако не си и чувал за тях, което доказва горното ми твърдение, че си се комерсиализирал прекалено и е твърде вероятно да не си гледал качествен(макар и с бюджет под 100милиона) филм от доста години(комедиите на Роугън и Сандлър не спадат към тях).

- Все още Алис. Предполагам знаеш, че Джулиан Мур спечели първия си(единствен до момента) Оскар за ролята си именно в този филм. А Кристен Стюърт получи доста номинации и награди за поддържащата си роля в него.

- Clouds of Sils Maria. Ето един европейски филм с нейно участие, от който тя завоюва и европейски награди от няколко известни фестивала за поддържащата и роля. В този филм слага в малкия си джоб Клои Грейс-Мориц, която също е много добра актриса и бих ги поставил наравно, с лек превес на Стюърт откъм опит.

- Camp X-Ray. Средняшки филм, но тя отново е на висота.

Има и още 5-6 филма, в които обаче е по млада, тези са от последните години.

Дъъъъ, фак... малко трудно ти следя мисълта разбъркал си много тезата си с неверни твърдения и преувеличени/непроверени факти. Все пак да минем на Айзенбърг...

Да, ти сериозно си поставил Зомбиленд и Социална мрежа като примери... за актьорския талант на Джеси? Хм- наистина ли мислиш, че участие в една хорър-комедия със зомбита и смазан от критиката биографичен филм го изстрелват сред големите? И твърдиш, че е бил млад? Не, Брад Пит и Леонардо Ди Каприо са били млади, Елизабет Олсен и Натали Портман са били млади, когато са участвали в първите си главни роли и са печелили награди. А той едва се е добрал до първа главна роля някъде след 26-тата си година. На тези години актьори печелят Оскар и се снимат в по няколко качествени филми на година, плюс един-два блокбастъра. Adventureland е единственият му хубав филм, в който се справяше прилично, благодарение на партньорството си именно със Стюърт. Какъв парадокс - най-добрият му филм, дори не може да се нареди в Топ 5 на нейните. А и историята(беше бунтарски филм, доколкото помня) беше на ниво и го улесняваше.

Участвал е с Бил Мъри и Уди Харелсън? Похвално. Но докато той се е радвал да получи третостепенна роля в театъра и се е чудил как да си плати наема, Кристен, която още е била дете си е партнирала с Джоди Фостър и Форест Уитъкър, Денис Куейд, Шарън Стоун, Кристофър Плъмър и много други! Не знам дали дори си чувал и гледал повечето имена, които изброих за да видиш за каква класа си говорим всъщност. Така че въпроса не е кога ще се отдаде такъв шанс на Стюърт(вече се е отдал многократно, може би на брой колкото годините на Айзенбърг :twisted: ), а кога и дали някога той ще я настигне. Пожелавам му го, въпреки че не го харесвам и мисля, че няма необходимите качества.

newcomer написа:
Кога ще се отдаде шанс на Дънст да играе с гореспоменатите или подобни на тях големи имена в киното? Със сигурност не в скоро време.

А Кирстен Дънст къде пък я набута в цялата схема, ей богу не знам, ама явно не си много убеден и за кого точно говорим. Или пък бъркаш Дънст и Стюърт, което значи, че съм си губил времето напразно. Само да не отварям и за Дънст дума, защото едва ли има съмнение, че и тя е участвала в по добри филми от Айзенбърг.

newcomer написа:
Ако правилно съм разбрал от коментара ти, под успешни за една кариера филми разбираш тия по комикси.

Разбира се, аз... я почакай - какво? Естествено, че не :lol: Отново си чел между редовете или направо някое друго мнение. Или не правиш връзка между отделените с точка изречения. Пропуснал си деликатния момент, в който съм нахвърлял няколко размисли и върху кариерата на Ема Уотсън. И твърдях(и още твърдя), че ако имаше цици, щяха да я поканят да играе ПОНЕ в някой комикс филм. А сега кариерата и е на практика мъртва.

Не съм изтъквал, че е голямо постижение или успех да се снимаш във филм на Марвел или ДС. Постижение е обаче за банковата ти сметка :wink: А и за да се снимаш в тях трябва да си разпознаваем за широката публика и да си направил няколко добри роли зад гърба си, та хората да ти симпатизират. Освен ако не се казваш Крис Евънс :lol: Ако загледаш филмите на Марвел ще видиш, че всеки има връзка с друг в тази вселена и макар повечето да са средна работа, много добре те зарибяват да изгледаш и следващия филм на марвел и по следващия и тн. При DC освен Батманите другите са доста зле. Но да не говорим за това сега.

Майкъл Сера не го знам кой е, но вероятно е някакъв треторазряден актьор, щом никога не съм го гледал, а киното ми е хоби, на което отделям много време. И Айзенбърг освен за визията, която е на втори план, не го одобрявам най-вече за липсата на актьорски умения.
Това е в крайна сметка.

И се надявам да ме разбереш, че ти отговарям точно в моя стил. Но дори и да се обидиш и нищо да не схванеш, пак не ме ебе сериозно, понеже друг на мое място при такива смешни твърдения от твоя страна би те напсувал доста злостно. Остани със здраве.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: American Ultra
Публикувано на: 17 Авг 2015 15:49


Не ми е ясно защо изговорихте толкова приказки за един пределно несериозно изглеждащ филм от трейлъра.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: American Ultra
Публикувано на: 17 Авг 2015 16:25


"-there's a chance i may be a robot...
- You are not a robot...Because thats my job bitch"

А филма трябва да е нещо като пародия на филми като Борн и другите secret agent фликове, но в него е мис Дъъъ, тъй че ще е пародия на себе си.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: American Ultra
Публикувано на: 17 Авг 2015 17:04


Пиша се newcomer, не комар. Мерси.
Вярно съм неадекватен, за което се извинявам, но така е, като трябва да уча лятото...
Какво е лошото на това да гледам комерсиални комедийни бози? Пропуснал съм най-лошата за годината, Pixels, мисля, че всичко е наред. Нека да поясня - Дани Колинс не е комедия, нито пък боза; Тед е точно това, но не ми се струваше, че заслужава продължение, така че майната й на двойката; Интервюто, ако не беше скандален филм, надали щеше да бъде гледан от особено много хора, според мен. Плюс това също става, обяснил съм защо.
Приемам аргументите ти, защото да, не си гъзе, което псува (както все се каниш, ама не става, щото си пич и мислиш), а използваш аргументи. Ще се опитам да изгледам филмите, които препоръчваш. Бъркам Кирстен Дънст с Кирстен Стюърт, защото съм лееко бавен и често допускам такива грешки. Отвеян съм, какво да се прави. На мене киното не ми е хоби и ходя само на определени, да, по-често комерсиални, филми, които са ми хванали окото. Та, уважавам те, задет' си гледал повече филми. Честно.
Не съм ти обиден. Айде и ти със здраве. Пий една бира от мое име и после може пак да се сбием словесно за качеството на филма, щото мен трейлърът ме хвана.
И да, фен съм на Сет Роугън. Щото се хили като надрусан. :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com