Форум на PC Mania
http://forum.pcmania.bg/phpbb3/

Минаха години...
http://forum.pcmania.bg/phpbb3/viewtopic.php?f=1&t=67769
Страница 1 от 3

Автор:  Telba [ 01 Авг 2012 22:27 ]
Заглавие:  Минаха години...

Ето, че един олдфаг отново пуска задължителна класическа тема.
Но този път поводът не е брой на постове.
Не, нищо толкова тривиално.
Поводът са 10 години.
Преди точно десетилетие Телба се регистрира във Форумово. И вече цяла декада светът се тресе от неговата тъпота.
Та какво да пиша в тази тема? Очаква се да кажа нещо умно. Или нещо смешно.
Две седмици обмислям какво да съдържат тези излияния в слова български. И така и не измислих.
Та, братя форумови, да отделим тази тема в размисли. Над това как израстнахме, в какви години живяхме, и как тези редове, толкова дълги години изписвани, ни оформиха като хора, пръчове, и педофили.
Научихме ли нещо? Затваряхме ли се във собствен свят, където ни ценят за казаното, а не показаното? И, бидейки и просто форум, не ни ли направи ПЦМ поне малко по-добри?
Колко спорове, колко простотия сме изляли. Колко пъти сме се смяли на тази или онази картинка, докато бавно се оформяхме като деца на 90те, навлезли рязко от оригиналните шапки с 3 шева в ерата на компютрите. Колко ли безброй различни пътя всеки един от нас е поел в живота си от времето, в което се регистрира. Някои станаха студенти. Някои работят. Някои тепърва им предстои да видят студентските дни.
Кои от нас преследваме мечтите си, кои сред нас намираме цел, кои сред нас тъпчем на едно място...
Поне аз мога да кажа, че израстнах, и форума ме промени с добро.

Аз съм Телба, и Вие ме търпите от 10 години.

Автор:  bulLshi7 [ 01 Авг 2012 22:34 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Над последното изречение доста време трябва да си отделил :lol: но речта е хубава. Айде жив и здрав и след 10 години пак да видим такава тема!

Автор:  Pennywise [ 01 Авг 2012 22:34 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

ae naskoro osyznah che kaji-rechi cqloto mi destvo e minalo s toq forum


posle shto sym tolko prost ;(

Автор:  - Алминатора - [ 01 Авг 2012 23:21 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

А пък аз преди време пуснах тема, че са ме приели в гимназията, а ето, че вече съм студент :D

Автор:  kamengtaiv [ 01 Авг 2012 23:22 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

heheh kat oldFAG se samoopredelq :lol: . Kakto kazva bullshit : jiv i zdrav, i da vidim pak takava tema sled 10 godini !

Автор:  Till.Lindemann [ 01 Авг 2012 23:26 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Пени написа:
ae naskoro osyznah che kaji-rechi cqloto mi destvo e minalo s toq forum


posle shto sym tolko prost ;(


<3

Автор:  Маце Борко [ 02 Авг 2012 00:16 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

В контекста на форума съм все още младок и нюфаг, ма скоро идват петте ми години тука и тогава вече ще се чувствам заслужено малко по-различно. Иначе самия форум съм го следил чат-пат поне от 2 години преди датата на ми на регистрация.

По принцип още съм пълен с форумна енергия, която от време на време пресъхва, но досега не съм имал истински дълги изчезвания. Забелязвам обаче как един по един големите многопостови потребители си заминават, за да се стигне до тоя момент, в който има някъв жалък активен топ 10 и някакви фаготи и тролове измежду тях.

Липсва ми Sirius :?

Не мога да си представя форума без деник, Хамелеона, Княза, Ноктурно, Кирето, Ерикчето, Волтажа, Тилката, Вермо, Бацата, Диста, Гипо, Tiny, Алми, Andrey, Omega-та, Serious Sam и човека, който не е човек а тумор - RAMUN .това са все институции (както и още няколко, сред които даже Декстъра), но ма най-вероятно по някое време някой от тях ще се умори и ще си замине. Останалите я минали да постнат веднъж седмично/месечно, я не.

Кофтито е, че наистина няма нови лица и моето регистрационно "поколение" май остана последното, което успя да се внедри. Само че от него бая хора изпадаха и... абе, имам чувството, че след няколко години ще съм нещо като най-късно регистриралия се сериозен потребител, дето още не му е изтекъл живеца и ще се изживявам като последния мохикан сред сюрия лапетии и тролчета :(

Автор:  vanmx [ 02 Авг 2012 00:24 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Абе, не го ли вземате малко прекалено на сериозно този форум. Може и от малки пишлемета са сте си разменяли тука псувни, да сте се запознавали и т.н, ама в крайна сметка това е само някакъв сайт. Като видя такава тема с разни сантименталности и спомени от "доброто старо време" чак на мен ми става тъпо.

Автор:  Telba [ 02 Авг 2012 01:29 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Шшт! Това не е форум, това е култура!

Автор:  Маце Борко [ 02 Авг 2012 01:36 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

vanmx написа:
Абе, не го ли вземате малко прекалено на сериозно този форум. Може и от малки пишлемета са сте си разменяли тука псувни, да сте се запознавали и т.н, ама в крайна сметка това е само някакъв сайт. Като видя такава тема с разни сантименталности и спомени от "доброто старо време" чак на мен ми става тъпо.

Ми щото не познаваш лично никого сигурно.

Автор:  Warbringer [ 02 Авг 2012 01:53 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

десет
шибани
години

Бях на 8, майка ми работеше в БТК в Пловдив. Тогава за пръв път влязох в този форум. Годините бягат като луди.

Автор:  Аз [ 02 Авг 2012 02:38 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Леле, млад си :!:

Автор:  Маце Борко [ 02 Авг 2012 03:03 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Диста е колкото мен, тука по-скоро има предвид кога за първи път е видял форума, а не кога е прописал май :D

Автор:  {SuPa-1337-Killa} [ 02 Авг 2012 07:36 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Готин си
Бай! :|

Автор:  Gipo [ 02 Авг 2012 07:38 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Еее сега видях, че съм си изпуснал моята годишнина :(
:lol:

Автор:  Der Meister [ 02 Авг 2012 08:31 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Баси аз като се регистрирах кандидатствах за гимназия, а сега ще завършвам унито вече. Иначе влизам тука само по навик. Пълно е с тъпи тролове, които убиват интереса за всякакви сериозни дискусии освен това не познавам на живо почти никой от активните потребители на форума. Въпреки това като се замисля дори не съм имал някви периоди, в които да не съм влизал тука. Просто тоя форум има няква странна притегателна сила, която не ми позволява да напусна :D

Автор:  ...... [ 02 Авг 2012 09:10 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

+1 писането ми е на изблици, иначе редовно следя форума.

Автор:  DJ Cat [ 02 Авг 2012 09:49 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Вчера съм ударил 5 години и аз, но не съм забелязал.

Автор:  The Chameleon [ 02 Авг 2012 10:54 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

Първо, честита десета годишнина, Телба :!: Темата е написана по толкова класически начин, че чак изглежда странно из сегашния ни форум. :D

Адски, адски много неща се случиха от както се регнах във форума преди над 8 години; някои хубави, някои лоши - life is life! Не ми се иска да се впускам в сантименталности, щото ще се натъжа много. :D

I feel ya, Морко. Форумът бавно, но сигурно замира. Дори да съществува след 10 години, бих се изумил да има и 5 потребителя от нашия кръг. Да дойде 2022, пък ще видим! :D

ван, уви ти си изпуснал най-яките периоди на пцм и за теб може и да е "просто сайт". Първата ми пцм среща във Варна беше преди 8-9 години, след това имаше още по-големи в София - дузини култови хора сме се сбирали през годините; самия /пцм/ форум е институция ( и мафия ), защото сме навсякъде :D ( но не и във форума, вече :lol: )

след време може да почнем да правим и прощалните пцм срещи като някой заминава извън БГ for good :notfair:

Автор:  Till.Lindemann [ 02 Авг 2012 11:07 ]
Заглавие:  Re: Минаха години...

e нали някой беше казал, че сириуса от учене не може да си вдигне главата, и затова не влиза :?:

както и да е, всички в началото сме били дебили(някои от време на време още сме), ама сме еволюирали малко по малко до олфагове, а станеш ли един път олдфаг, нормално животът ти във форума е към своя край и трябва да си тръгнеш. иначе ще станеш като No едно време, ако го помните. никой не иска това. единствено хамелекона винаги ще изглежда на място тук, дори след години като има примерно 50к поста и е на 50 (което е след 4-5 години) :P

сега като гледам, че съм се регистрирал 2006, начи горе долу по това време съм забравил паролата на стария си акаунт, с който съм писал 3 години сигурно. и добре, че е станало, защото доколкото помня бях нещо като декстъра. ранния декстър :D

тъкмо съм влизал в гимназия по това време, преминах я, мотях се наляво надясно, побачках малко и сега вече съм в университет. променил съм се към по-добро от тоя форум по всяка вероятност 8)

иначе горе долу съм доволен от новото поколение съфорумци аз. личен фаворит ми е изрода- хем троли от време на време, хем от време на време дава по някой адекватен акъл, хем във фитнес темите нямам забележки от него. абе дълго ще живее тоя форум още :rockon:

Честито, Telba, да почерпиш :!:

Страница 1 от 3 Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ Лятно време ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/